Lamborghini Urus: Už ho patentují v Číně

0

[av_gallery ids=’16637,16638,16639,16640,16641,16642,16643′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Když se na síti objeví sada obrázků z patentního úřadu, je jisté, že se jedná o vážnou věc. Ta naznačuje, že se daná automobilka zřejmě chystá v blízké budoucnosti  poslat daný model na silnice. Nejinak by to mohlo být i v případě očekávaného SUV Lamborghini Urus, které si firma nyní patentovala v Číně, tedy zemi ukradených automobilových designů.

Přitom dosavadní zprávy zněly jinak. Zdálo se, že SUV od Lamborghini zatím nedostalo od vedení koncernu zelenou. Přitom podobně šílený projekt, tedy SUV od Bentley s názvem Falcon, už má k sériové produkci nakročeno blíže. A to i přesto, že se na jeho design snesla vlna kritiky.

To Lamborghini Urus si vydobylo větší sympatie, když se představilo jako koncept na loňském autosalonu v Pekingu. I díky tomu se inženýři ve Svaté Agátě pustili do vývoje ještě dřív, než dostali od svých šéfů z koncernu povel k výrobě.

Jsme zvědaví, jak to dopadne. Lamborghini má totiž k SUV daleko větší předpoklady, než ve své době mělo Porsche, nebo teď Bentley. V historii už fungoval model LM002 poháněný dvanáctiválcovým motorem od Lamborghini Countach.

Spekulace tedy naznačovaly, že by budoucí Urus mohl mít V12 od modelu Aventador. Pokud se do výroby nakonec dostane, požene ho ale spíš dvakrát přeplňovaný osmiválec, který známe z levnějšího Bentley Continental GT V8 nebo řady modelů RS od Audi.