Lamborghni Gallardo Squadra Corse: Speciál na běžné silnice

0

[av_gallery ids=’17228,17229,17230′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Pokud máte rádi závodní vozy a chtěli byste si je užít i na silnici, má pro vás Lamborghini nyní ideální model. Jde o  Gallardo LP 570-4 Squadra Corse, které navazuje na okruhový speciál Super Trofeo. Z názvu vyplývá, že jej pohání vidlicový desetiválec s výkonem 570 koní, který je přenášen na všechna čtyři kola.

To ale samozřejmě není vše. Na zádi najdeme obrovské křídlo z uhlíkového vlákna, které vytváří třikrát větší přítlak než má běžné Gallardo. Z tohoto materiálu je vyroben také speciální odnímatelný kryt motoru nebo aerodynamické lízátko na přídi. Standardem jsou karbon-keramické brzdy.

Uvnitř vozu jsou pro řidiče a jeho spolujezdce připravená karbonová sportovní sedadla potažená Alcantarou. Ta si našla své místo i na spodní části palubní desky. Dveřní panely, část volantu, středová konzole nebo páka ruční brzdy jsou opět vyrobeny z uhlíkového vlákna.

Právě díky použití lehkých materiálů se podařilo snížit hmotnost na 1340 kg, což je o 70 kg méně než v případě běžného provedení. Lamborghni Gallardo LP 570-4 Squadra Corse je proto schopné vystřelit z nuly na stovku za 3,4 sekundy, rychlostí 200 km/h jede za 10,4 sekundy. Maximální rychlost je 320 km/h.

Lamborghni Gallardo LP 570-4 Squadra Corse se ukáže veřejnosti na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.