Land Rover Defender: Pro české zákazníky zbývá 40 kusů

0

Jestli se vám líbí legendární Land Rover Defender a chcete si ho ještě na poslední chvíli pořídit jako nové auto přímo z výroby, čas na vaší objednávku se krátí. Automobilka bude přijímat objednávky do června, jenže zájem o auto není vůbec malý, takže se může velmi snadno stát, že už si v červnu nebudete mít co objednat.

Důvod je prostý, aktuálně zbývá z aut přidělených pro Rakousko a Českou republiku dohromady posledních čtyřicet kusů. Pokud si vůz objednáte teď, dostane se k vám koncem letošního roku. Land Rover totiž do června nabere objednávky a výroba Defenderů pak poběží do konce letošního roku. Pak už bude evropský příběh off-roadové legendy definitivně ukončen.

Co bude s Defíkem dál? To zatím neví ani lidé z Land Roveru. Automobilka pořád hledá přesnou podobu možného nástupce. Defender by se měl prodávat v podstatně větších číslech než tomu bylo dříve, takže nemáme očekávat jeden model, ale celou řadu aut, která uspokojí jak náročné zákazníky zvyklé na současný nekompromisní off-road, tak nové zájemce, kteří hledají spíše stylový vůz. Jedna věc je ale jistá – nová generace Defenderu nepřijde hned a nenaváže na odchod současné verze. Po skončení starého Defenderu vznikne mezera. Dost možná ani Land Rover přesně neví, jak velká taková mezera bude.