Land Rover Defender: Výroba bude pokračovat ještě příští rok

0

S Land Roverem Defender to je takové poněkud komplikované. Už to vypadalo, že je nová generace na spadnutí, automobilka ale potom zařadila zpátečku. Podle nejnovějších informací bychom se mohli dočkat zhruba za tři roky, původně to mělo být dříve. A stejně tak bylo jisté a od automobilky potvrzené, že výroba staré generace skončí v prosinci letošního roku. Jenže teď  přicházejí zprávy, podle kterých se tak nestane.

Píší o tom britská média s odvoláním na anonymní zdroj z automobilky. Výroba Defenderu by měla pokračovat do konce února, ale je zde jistá šance, že se nakonec prodlouží až do dubna. Důvodem samozřejmě není nic jiného, než zvýšený zájem zákazníků, kteří pod vidinou definitivního konce výroby klasického Defendera vzali tento model útokem.

Na Land Roveru Defender bude stále pracovat pouze jedna směna, ale zvýší se počet vyrobených vozů za den. Aktuálně to je 84 automobilů, v blízké budoucnosti by se kvůli snaze uspokojit co nejdříve zvýšenou poptávku měl tento počet zvýšit na 125.