Land Rover Discovery: Facelift a nový šestiválec

0

[av_gallery ids=’17395,17396,17397,17398′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Konec čekání, tohle je Land Rover Discovery, který prošel faceliftem. Jak je patrné ze čtyř prvních fotografií, které jsou k dispozici, novinka změnila svůj design ve stejném duchu, jako se tomu stalo před nedávnem u Land Roveru Freelander. Autu to bezesporu sluší. Novinkou také je, že se na přídi už neobjevuje nápis Land Rover, ale rovnou Discovery. Číslice 4 už v názvu není.

Uvnitř, ačkoliv zatím nemáme k dispozici žádné snímky, nečekejte mnoho změn. Hlavní novinky se odehrávají v dostupné výbavě. Stejně jako Range Rover Sport, také Discovery bude disponovat systémem pro snímání výšky hladiny při brodění. Nový je i audio systém Meridian, který může mít až 17 reproduktorů. O bezpečnost se pak postará asistent varující před střetem v mrtvém úhlu nebo systém dávající pozor na přijíždějící vozidla při vyparkovávání.

Změny se odehrály i pod kapotou. Tam se objeví nová motorizace. Konkrétně jde o benzinový šestiválec s výkonem 340 koní a maximem točivého momentu 450 Nm. Ten bude spojen s automatickou osmistupňovou převodovku. I tak se ale dá očekávat, že stále nejprodávanějším pohonem bude naftový šestiválec ve dvou výkonnostních verzích.