Land Rover Discovery Sport: První facelift na sebe nenechal dlouho čekat

0

Je to zhruba půl roku (možná trochu víc) od doby, kdy Land Rover odstartoval prodej nového Discovery Sport. Jenže už po tak krátké době přichází první facelift, který samozřejmě neznamená žádné změny designu, ale přináší novou techniku. Malé Disco totiž dostane motory Ingenium.

Od zahájení prodeje až dosud jste si mohli pořídit Discovery Sport pouze se starými čtyřválci o objemu 2,2 litru, se kterými jezdil ještě třeba Freelander. Novou techniku má u společnosti Jaguar Land Rover přinášet právě Jaguar, takže se čekalo na to, až se začne prodávat nové XE, které už agregáty Ingenium používá. A protože se tak již stalo, automobilka si nakonec pospíšila a zařadila novou techniku taktéž do nabídky pro Discovery Sport.

Tabulkově se toho ale moc nezmění, protože slabší varianta má 150 koní, silnější pak 180 koní. U silnější verze je to sice méně, ale motor by měl být lehčí, takže by se na dynamice nic měnit nemělo. Samozřejmě s nástupem nové techniky souvisí také nižší spotřeba a produkce emisí. Tu vylepšuje i přítomnost systému SCR.

Objednávky na Discovery Sport s dieselem řady Ingenium začne přijímat Land Rover od května. Nově si pak můžete koupit také něco jako Discovery Sport Greenline, tedy ekologicky střižené provedení. U Land Roveru nese označení E-Capability a zahrnuje pneumatiky s nízkým valivým odporem, jiný software motoru a pozměněný stálý převod.