Land Rover Discovery Vision Concept: Představil se v New Yorku

0

[av_gallery ids=’18278,18279,18280,18281,18282,18283,18284,18285,18286,18287,18288′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Pokud chcete dramatické představení, jaké jiné místo v New Yorku si vybrat, než palubu letadlové lodě USS Interpid? Ta nyní sice slouží jako muzeum, ale v noci na dnešek se šikla i jako plocha pro první představení futuristického konceptu Land Rover Discovery Vision Concept. Auto se tu ukázalo také proto, že automobilka oznámila spolupráci s vizionářskou společností Virgin Galactic výstředního britského miliardáře Richarda Bransona.

Model ukazuje designový směr, jakým se budou v následující dekádě Land Rovery vydávat. Je evidentní, že i levnější modely navážou na nápaditý design, který přinesl Range Rover Evoque a velmi dobře jej adaptovaly i modely Range Rover a Range Rover Sport. Novému konceptu také sluší. Zajímavostí je záď, která nepravidelným rámečkem na registrační značku jakoby odkazuje na zadní sklo aktuální generace Land Roveru Discovery.

Koncept slouží také k tomu, aby naznačil, jaké nové technologie můžeme na palubách britských SUV očekávat v následujících letech. Vybaven je tak prý ovládáním pomocí gest, systémem Remote Control Drive (to bude asi dálkové řízení), laserovými světlomety, laserovým skenerem terénu, systémem Smart Glass s velkým head-up displejem a už představenou virtuálně průhlednou kapotou. Otázkou je, kolik z nich opravdu funguje a které mají ještě před sebou další fázi vývoje.