Land Rover: Na Slovensku se chystá stavba nové továrny

0

Automobilka Jaguar Land Rover aktuálně využívá v Evropě tři továrny (Castle Bromwich, Halewood a Solihull), jenže už dříve se objevila zpráva o tom, že je kapacita těchto výrobních závodů pomalu vyčerpaná a jen velmi obtížně by bylo možné realizovat další rozšiřování nabídky. A tak se začalo spekulovat o čtvrté továrně. Ta měla stát v Polsku, Maďarsku, v hře byla údajně i Česká republika a Slovensko.

Teď je vše oficiální, protože Jaguar Land Rover oznámil podpis předběžné dohody o stavbě továrny na Slovensku. Závod bude vybudován v Nitře a jeho kapacita má být až 300 tisíc automobilů ročně. Zatím nebylo oznámeno, které konkrétní modely se budou na Slovensku vyrábět. Podle předběžných informací by to měly být právě modely Land Rover, Jaguary a Range Rovery údajně zůstanou v Británii. Hodně se spekuluje hlavně o slovenské výrobě nové generace Defenderu.

Pokud půjde vše podle plánu, měly by první exempláře sjet z nové výrobní linky už za tři roky. Kromě slovenské továrny aktuálně Land Rover staví nový závod také v Brazílii a již hotová továrna je i v Číně.