Landwind X7: Do prodeje míří čínská kopie LR Evoque

0

[av_gallery ids=’13709,13710,13711′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Někteří čínští výrobci si s kopírováním ostatních nedělají vůbec nic. Občas potkáme splácaniny několika modelů, ale třeba takový Landwind X7 je pouze kompletně okopírovaný Evoque. Premiéru měl na Guangzhou Motor Show minulý rok a od té doby se Land Rover snažil uplatnit svá práva. Jenže to se nepovedlo, takže čínská kopie jde do prodeje.

Podle automobilky Jaguar Land Rover má Čína určitě dost inženýrů a designérů k tomu, aby jednotlivé značky mohly udělat nějaký originální produkt. Teď ale nezbývá, než doufat, že udělají tomuto kopírování přítrž samotní zákazníci, kteří si budou kupovat originál a ne kopii. Bylo by to hezké, ale mluví se o tom, že X7 bude stát na domácím trh v přepočtu 540 000 Kč, takže bude výrazně levnější než originální Evoque.

Land Wind X7 používá dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 192 koní. Základem je šestistupňová manuální převodovka, kterou můžete vyměnit za osmistupňový automat. Prodej odstartuje přibližně za měsíc.