Maserati Levante: Známe podrobnosti o chystaném SUV

0

[av_gallery ids=’16967,16968,16969′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Maserati pro své nadcházející velké SUV vybralo název Levante záměrně. Bylo to totiž před 99 lety, kdy bratři Maseratiové založili na adrese Via Emilia Levante svou novou firmu, o které tak dlouho snili. Příští rok padne stoleté výročí. Automobilka tak nemohla vybrat lepší název. Rozhodně zní lépe, než Kubang.

Právě tento ne příliš libozvučně pojmenovaný koncept ukázal, jakým designovým směrem se asi velké SUV vydá. Vůz bude stát na stejné platformě, jako Jeep Grand Cherokee. Auto by mělo pomoci Maserati naskočit na vlnu globálního zájmu o vozy tohoto typu. V budoucnu chce díky tomu firma prodávat okolo 50 tisíc aut ročně, nyní je to asi 7000. Většinu má právě tvořit Levante. Čeká se tedy podobný úspěch, jaký mělo Porsche se svým modelem Cayenne.

Maserati Levante dostane do vínku stejnou nabídku motorů, jako modely Ghibli a Quattroporte. Půjde tedy o dva benzinové motory – V6 3,0 litru s výkonem 404 koní a V8 s objemem 3,8 litru a výkonem 523 koní. Aby se auto dobře prodávalo, nebude chybět ani turbodiesel, tedy třílitrový šestiválec.

Na výběr všechny verze dostanou automatickou převodovku ZF s osmi stupni. Levante dostane pohon všech kol, který Maserati nazývá Q4. Vzhledem k povaze vozu i značky je ale zřejmé, že o výkony v terénu mu v první řadě rozhodně nepůjde.