Mercedes-Benz A45 AMG dostal vzhled monopostů F1. Proč? No protože se slaví

0

Letošní ročník seriálu F1 se chýlí ke konci. Tento víkend se jede úplně poslední závod, ve kterém se může vesele závodit, protože už je o všem rozhodnuto. Pohár konstruktérů získal Mercedes a do stejné stáje navíc míří také jezdecký titul. Takové věci se nestávají každý den, takže je velmi vhodné k této příležitosti vyrobit něco speciálního. Třeba zvláštní edici určenou pro model A45 AMG.

Její název je dlouhý jak týden před výplatou, protože Mercedes tohle áčko označil jako Mercedes AMG Petronas  2015 World Champion Edition. Jméno ovšem vystihuje vše podstatné. Samotnou edici poznáte na pohled podle polepů karoserie v barvách monopostů F1, podle devatenáctipalcových litých kol a podle aerodynamických doplňků, kterým vévodí obrovské zadní křídlo.

V podobném duchu se pak nesou také změny interiéru. I tam vládne šedá barva kombinovaná s modro-zelenou a černou, přirozeně zde najdeme sportovní sedačky a štítek, který všem jasně připomene, o co tady jde.

Jestli máte zájem, asi už pomalu zavolejte nějakému dealerovi. Objednávky začne Mercedes přijímat hned v lednu a zájemci mohou kupovat tuto edici pouze do května. Jinak řečeno, World Champion Edition není omezena na počet kusů, ale je omezena časově. Takže neváhejte, protože výsledek vypadá fakt dobře. Odkaz na F1 se k hatchbacku s výkonem 381 koní opravdu hodí.

[av_gallery ids=’19667,19668,19666,19669′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]