Mercedes-Benz chystá kompaktní SUV

0

[av_gallery ids=’15771,15772,15773′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Příchod dalšího modelu potvrdil šéf skupiny Daimler Dieter Zetsche na tiskové konferenci k zahájení produkce Mercedesu-Benz A. Nové SUV vznikne na platformě, kterou využívá právě nová třída A či B, pochopitelně s modifikacemi pro zástavbu pohonu všech kol. Model, který patrně ponese název GLA, bude vyráběn po boku tří- a pětidveřových hatchbacků třídy A a kompaktního MPV třídy B v německém Rastattu. Další dva modely včetně „čtyřdveřového kupé“ CLA potom bude vyrábět továrna v maďarském Kecskemétu.

Poptávka po modelech tříd A a B předčila očekávání, nových „béček“ se od zahájení prodeje v listopadu 2011 prodalo přes 70 000, zatímco na třídu A, jejíž produkce začala v červnu 2012, už Mercedes registruje přes 40 000 objednávek. Stejný úspěch se čeká i od nového GLA. Rozvoj kompaktních modelů je součástí růstové strategie Mercedesu do roku 2020. Automobilka do nich investovala přes 600 miliónů euro a zhruba jednou tolik do nich ještě vloží. Rostoucí poptávka si dokonce v rastattské továrně vyžádá zavedení třísměnného provozu od října 2012.