Mercedes-Benz CLA: Bude i AMG a čtyřkolka

0

[av_gallery ids=’16481,16482,16483,16484,16485′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Na web unikly první snímky chystaného malého sedanu Mercedes-Benz CLA. Luxusní automobilka se tímto modelem tak pouští do dosud neprobádaných vod. Auto stojí na základu modelu třídy A, příď je takřka totožná. Podle snímků je ale jasné, že styl zádi směřuje k úspěšnému sedanu-kupé Mercedesu CLS.

Také uvnitř vozu najdeme spoustu podobných prvků s novým „Áčkem“. Jde například o palubní desku a volant. Sedadla mají integrovanou hlavovou opěrku a vypadají sportovně. Budoucí majitel si je bude moci okořenit o barevné dekorace, třeba jako na obrázku.

Pod kapotou Mercedesu-Benz CLA se objeví řada motorů, které známe i z hatchbacku. Výrobce už potvrdil, že na silnice vyjede i silný CLA 45 AMG 4Matic. Pohon všech kol je tu řešen vícelamelovou spojkou, která k přední připojuje zadní nápravu.