Mercedes-Benz G 4×4²: V Německu mají novou terénní hračku

0

[av_gallery ids=’13318,13319,13320,13321,13322,13323,13324,13325,13326′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Výroba géčka ve verzi 6×6 skončila. Navzdory astronomické pořizovací ceně se počet vyrobených kusů tohoto speciálu přehoupl přes stovku a u Mercedesu začaly panovat obavy, aby se z původně exkluzivní záležitosti nestala záležitost masová. A tak produkci raději rovnou ukončili. Jestliže ale někdo potřebuje podobně extrémní třídu G, ten dostane brzy alternativu. Ano, sice nemá trojici náprav a nevypadá tak brutálně, ale jinak bude vše v naprostém pořádku.

Podvozek byl totiž ve velké míře převzat právě z G 6×6, což znamená světlou výšku 450 mm, nájezdové úhly, o kterých se vám ani nesnilo, a bezstarostné projíždění metr hlubokého brodu. Novinka se jmenuje Mercedes-Benz G 4×4² a kromě jiného stojí za zmínku také třeba portálové nápravy, kdy navíc u každého kola najdete zdvojené pružiny i tlumiče. Jeden tlumič z dvojice je navíc vždy nastavitelný, takže si můžete vybrat, zda chcete režim Sport nebo Comfort.

Ještě zajímavější věci se ale udály pod kapotou. Zatímco šestikolka vycházela z klasického G63 AMG, tohle už má nový přeplňovaný osmiválec představený spolu s modelem Mercedes-AMG GT. Ten je lehčí, má objem čtyř litrů a stále nabízí velmi solidních 422 koní. Kromě toho se také dokáže vypořádat s limity Euro 6.

Už z prvních fotek je jasné, že tohle géčko bude v terénu k nezastavení. Nakonec má ještě navíc uzávěrku všech diferenciálů a redukci, zájemci mohou také sáhnout po terénních pneumatikách. Kdo nechce do terénu, ten má k dispozici silniční gumy postavené na 22″ kolech.

Ještě ale není jisté, zda Mercedes opravdu bude tuhle specialitu prodávat. Vše prý závisí na reakcích na výstavní exemplář. Tohle tvrzení ovšem vypadá jako trochu přehnané, protože už proběhly také první novinářské jízdy, takže těch exemplářů už existuje více než pouze ten výstavní, který si můžete prohlédnout na fotkách. Klidně se vsadíme, že se brzy tohle auto objeví v nabídce. Už se na to těšíme.