Mercedes-Benz GLA: Konkurent BMW X6 už řádí na sněhu

0

[av_gallery ids=’16606,16607,16608′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Jak jsme psali včera, BMW se už pomalu chystá na druhou generaci svého oblíbeného modelu X6. Pěkně si na něj totiž brousí zuby i jeho konkurenti. Audi se chystá zaútočit s modelem Q6, Mercedes-Benz plánuje odlákat zákazníky mnichovské značce pomocí modelu GLA. Ten byl nyní přistižen při testování.

Podle šéfa automobilky Dietera Zetsche jsou plány následující – na dubnovém autosalon v Šanghaji se Mercedes-Benz GLA objeví v podobě předprodukčního konceptu. Sériová verze se pak předvede na domácí půdě. Ano, hádáte správně, půjde o zářijový autosalon ve Frankfurtu.

Je jasné, že Mercedes-Benz bude s tímto modelem bojovat hlavně o americké zákazníky. Proto už probíhají přípravy v jeho fabrice v alabamské Tuscaloose. Auto bude sdílet platformu spolu s modelem ML. Firma ji nazývá MFA. Celkem by na ní v budoucnu mělo stát pět rozdílných modelů.

Ohledně motorizací se dá očekávat klasicky široká nabídka. Základem by se měl stát benzinový čtyřválec s objemem 2,0 litru vybaven přeplňováním. Nabídne výkon 208 koní. Nejsilnějším modelem bude samozřejmě upravená verze z Affalterbachu s označením GLA45 AMG. Na konci letošního roku se tedy máme opravdu nač těšit.

Špionážní snímky byly zveřejněny na serveru Motorauthority.com.