Mercedes-Benz ML Guard: Rodina obrněných ochránců se rozšiřuje

0

Mercedes-Benz S, E a G. To dosud byly modely, které bylo možné zapsat do programu Guard a nechat je tak přestavět na obrněné vozy schopné ustát i drobné exploze nebo salvu z kulometu. Teď se k nim přidává i nová generace třídy ML.

Upravený Mercedes-Benz ML splňuje normu ochranné třídy VR4. To znamená, že je schopen vydržet střelbu z útočné pistole včetně modelů .357 Magnum a .44 Magnum. Měl by také vydržet výbuch ručního granátu DM51.

Pneumatiky jsou navržené tak, aby i při proražení zvládly rychlostí 80 km/h ujet vzdálenost až 30 km. To by mělo pomoci při útěku z místa útoku. K rychlému odjezdu pak pomůže naftový šestiválec s objemem 3,0 litru, který disponuje výkonem 258 koní. Je ale možné si pořídit i benzinový osmiválec s výkonem 408 koní.

Obrněný Mercedes-Benz ML Gurad je možné si objednat z celého světa, ceny se řídí německým ceníkem. Auto začíná na částce 105 050 eur za verzi ML 350 BlueTEC Guard, což je v přepočtu zhruba 2,6 milionu korun. Varianta s osmiválcem vyjde minimálně na 118 650 eur, tedy asi 3 miliony korun. Ceny jsou bez daně.