Mercedes-Benz: Potvrdil rivala BMW X6

0

Mercedes-Benz je luxusní automobilka s největší řadou vozidel. Pár se jich už ale poroučí do důchodu, jako třeba podivná třída R kombinující rodinný vůz a jakési SUV. Už brzy si také nebudeme moci koupit třeba dvoudveřové Géčko. Otvírá se tedy místo v showroomech pro nový model. A zdá se, že to bude na úkor hlavního soupeře. Mercedes-Benz má totiž v plánu postavit konkurenční model, který by zaútočil na BMW X6.

Už dříve se takové spekulace vyrojily, a byly vcelku logické. Mnichovská automobilka slaví se svým modelem, který jinak rozděluje motoristickou obec na dva tábory (jedni ho nenávidí, druzí milují), velký úspěch. Možná se až divíme, že s odpovědí na něj přijde Mercedes-Benz až takto pozdě. Nyní jsou ovšem spekulace potvrzené. Napsal to americký magazín Car and Driver, který se odvolává na potvrzení nejmenovaných vysoce postavených manažerů automobilky.

Ti zároveň tvrdí, že vývoj takového vozu nebude tak nákladný a mohl by přijet v relativně krátké době. Auto bude sdílet velkou část komponentů s SUV Mercedes-Benz ML. A stejně tak se dá očekávat i stejná nabídka motorů včetně nejsilnější verze AMG. SUV se svažitou střechou bude sice méně praktické, ale zase bude klást důraz na sportovnost. Nyní můžeme začít spekulovat nad jménem. MLC? MLS? MCL?