Mercedes-Benz S63 AMG 4Matic: Německá raketa bez střechy je tady

0

Mercedes poprvé ukázal, jak vypadá šestá verze třídy S. Provedení Cabriolet se poprvé světu představí na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu a jak je vidět na prvních fotkách, máme se na co těšit, protože tento kabriolet vypadá opravdu velmi dobře. A navíc dorazí na trh také v kombinaci s pořádným osmiválcem a pohonem všech kol.

Vrcholnou variantou je totiž S63 AMG 4Matic, kdy dostanou zájemci pod kapotu strojovnu o objemu 5,5 litru s parametry 585 koní a 900 Nm. Na stovce budete s větrem ve vlasech už za 3,9 sekund a maximálně pojedete 250 km/h, což je přirozeně číslo dané omezovačem rychlosti. V kombinovaném provozu byste si měli vystačit se spotřebou do jedenácti litrů paliva.

S63 AMG je samozřejmě dostupné také pouze s pohonem zadních kol, ale i když sáhnete po systému 4Matic, pořád půjde dozadu větší porce točivého momentu. Systém pracuje s poměrem 67/33 ve prospěch zadní nápravy. Podvozek pak používá vzduchové odpružení, kdy si můžete vybrat mezi režimy Sport a Comfort.

Nový Mercedes-Benz třídy S Cabriolet používá plátěnou střechu. Pokud ji sundáte, omezuje proudění vzduchu do interiéru systém AIRCAP a pohodu na palubě zvýší ještě AIRSCARF, tedy proudění teplého vzduchu na krk předních cestujících.

Třída S bez střechy se začne prodávat v prosinci, fyzicky dorazí tento vůz na trh na jaře příštího roku.