Mercedes-Benz třídy E: Těšte se na variantu Allroad

0

Oplastovaná kombi, která jsou někdy označována jako allroady, jsou v módě. Pro automobilky také představují velmi snadnou cestu k tomu, jak rozšířit paletu nabízených modelů. Ví to Škoda (má verze Scout), ví to také Audi (Allroad) nebo Volkswagen (Alltrack). Teď to vypadá, že se do této skupiny přidá i Mercedes.

Podle neoficiálních zdrojů se chystá oplastovaná třída E i třída C. Úpravy budou samozřejmě klasické. Těšit se máme na pozměněné nárazníky, plasty kolem celé karoserie a také zvýšený podvozek. Počítá se údajně také se standardně dodávaným pohonem všech kol 4Matic, ale vyloučit nemůžeme ani to, že se nakonec objeví rovněž verze s pohonem pouze jedné nápravy.

Audi A6 Allroad a A4 Allroad by tak mohly v dohledné době dostat nové soupeře. Přesný termín ale zatím žádný ze zdrojů neuvádí, takže si musíme na tyto novinky počkat.

Už teď je ale jasné, že má Mercedes program crossoverů pro nadcházející měsíce dost našlapaný. Na trh brzy dorazí nové GLC, připravuje se modernizované ML označené jako GLE, těšit se máme také na GLS (to je zřejmě upravené GL) a příští rok pak přijde ještě GLC Coupé.