Mini Countryman a Paceman: Kompletně v černém

0

[av_gallery ids=’17657,17658,17659,17660,17661,17663,17664′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

BMW už párkrát vytvořilo speciální černou edici svých vozů pod označením Frozen Black. Teď se dočkaly i modely britské značky Mini, která patří pod jeho křídla. Nejdříve se spekulovalo, že dostanou název Black Knight. Nakonec ale značka zůstala poněkud při zemi a nechala stejné označení jako v případě luxusních aut z Mnichova.

Černý lak je upravený tak, aby působil jako matný. To by mohla být dobrá zpráva pro budoucí majitele, aby se nebáli s vozem vjet pod myčku, protože nejde o citlivý materiál. Přesto Mini bude doporučovat výhradně ruční mytí vozů. Takové starosti si ale bude moci dopřát jen 60 rychlých zájemců. Výroba této speciální edice je totiž přísně omezena právě na šest desítek kusů. Pořídit si ji lze ovšem ve více motorizacích. Dostupná bude pro modely S, Diesel a JCW.