Mini Paceman by Cavalli: Módní hračka pomáhá proti AIDS

0

[av_gallery ids=’16972,16973,16974,16975,16976,16977,16978,16979,16980,16981′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

DSQUARED², Diesel nebo Missoni. To jsou módní nebo designérské společnosti, které se už zapojily do charitativního plesu ve Vídni. Ten se snaží vybrat peníze na podporu boje proti HIV a AIDS. Značka Mini mu v tom pomáhá už 11 let a dodává proto od designérů speciálně upravené modely, které se pak draží.

Letos si připravil kousek k vydražení známý módní návrhář Roberto Cavalli. Do parády si vzal Mini Paceman Cooper S, tedy crossover poháněný přeplňovaným čtyřválcem s objemem 1,6 litru a výkonem 184 koní. Cavalli se samozřejmě nevěnoval pohonu, ale zaměřil se čistě na vzhled.

Mini zaujme okamžitě svým exteriérem. Je vybaveno zlatými skly, které by rozhodně neprošly rukama českých policistů vybavených měřícím zařízením pro kontrolu průhlednosti. Dobře to ale ladí se zlatými koly a lakem, který mění své odstíny od hnědé do černé. Záleží, z jakého úhlu se na něj díváte a jak je osvětlený. Střechu pak ozdobilo logo Roberta Cavalliho.

Uvnitř jde především o maximální možný luxus pro posádku. Čtyři sedačky vypadají, jako by je Cavalli odnesl z pánského klubu a jednoduše připevnil do interiéru Mini. O jejich pravosti ale není pochyb – na hlavových opěrkách opět najdeme logo Cavalli. Zlaté výdechy klimatizace jsou možná za hranicí vkusu, ale rozhodně bychom chtěli zažít, jaký je to pocit držet v ruce pečlivě kůží obšitý volant. Ten spíše připomíná luxusní cestovní zavazadlo.

„Navrhovat Mini byla zábavná, vzrušující a stimulující zkušenost. Musel jsem vytvořit auto, které nejen reflektuje moji módu, ale zároveň i životní styl. Byla to neobvyklá výzva, ale fascinující,“ řekl Cavalli při fotografování za volantem svého Mini Paceman.