Mitsubishi Evo chystá návrat!

0

Mitsubishi Evo je zpět! Jako elektro SUV… Nejspíš nastal čas vletět do bazarů pro klasický Lancer Evolution. „Dámy a pánové, dnes se podíváme na zbrusu nové Mitsubishi Evo.“ Věta, která by ještě před 10 lety vzbudila enormní aktivitu na libovolném auto moto fóru. Vedly by se debaty o tom, kolik koní se podařilo vyždímat z dvoulitrového turba, o kolik se zvětšil zadní spoiler, a jak moc zábavy bude za volantem – hrát si na jezdce rally.

Časy se ovšem mění. Devadesátky a milénium protkané věčným soubojem táborů Subaru Impreza vs. Mitsubishi Evo skončila. Ano stále si můžete koupit Subaru s nálepkou STI, ovšem ne že by se za posledních pár let jeho specifikace nějak extra změnily. A rychlý Lancer je mrtvý již dávno. Novým hráčem má být e-Evolution koncept, jak nazvalo Mitsubishi auto na obrázku výše. Představeno bude příští měsíc na Tokyo motor show a má kombinovat nejnovější 4×4 elektrickou motorizaci s umělou inteligencí, společně s nízkou karosérií a dynamikou SUV coupe. Což nás vede k závěru, že půjde o sportovnější, chytřejší a více sexy verzi relativně populárního Outlandera PHEV. Ten začal svoji pouť jako pionýr mezi plug-in SUV, ale konkurence se postupem času zhušťuje.

V jakém světle se nové Evo ukáže? Série Evo byla vždy perfektní k demostracím nových technologií a držela se na špici pokroku, snad i nové Evo potvrdí tuto tradici.