Mitsubishi L200: Nová generace se Evropanům ukáže v Ženevě

0

Trvalo to devět let, než se definitivně naplnil osud čtvrté generace Mitsubishi L200. Tento prodejně úspěšný terénní pick-up aktuálně přichází v generaci páté, která se v evropské premiéře představí na autosalonu v Ženevě. Očekávat můžeme zcela nový design, ale hlavně kompletně novou techniku.

Mitsubishi L200 totiž přicházíse zcela nový turbodieselem 2.4 MIVEC. Ten se bude v Evropě prodávat ve verzích s výkonem 154 koní a točivým momentem 380 Nm, nebo v silnějším provedení naladěným na 181 koní a 430 Nm. Nové jsou i převodovky. K dispozici zákazníci dostanou manuál i automat, v obou případech budou převodovky šestistupňové.

Nové L200 dostane také tužší karoserii a zcela nový rám. V nabídce najdeme rovněž přiřaditelný pohon všech kol s redukcí, chybět nebude kontrola trakce, stabilizace přívěsu, asistent rozjezdu do kopce nebo hlídání jízdních pruhů. V lepších výbavách dostane L200 dokonce i bi-xenonová světla a diody denního svícení.

Tak jako tomu bylo u jiných konkurentů, i Mitsubishi láká na lépe vybavený a komfortnější interiér tak, aby se užitkový pick-up více přiblížil k SUV. Takže může mít váš exemplář třeba bezklíčkové odemykání, tempomat, duální klimatizaci nebo couvací kameru.

Mitsubishi L200 páté generace se vyrábí v Thajsku. Do prodeje na evropských trzích vstoupí v létě, a to s karoseriemi Club Cab i Double Cab.