Mitsubishi Lancer Evo: Desítka se definitivně loučí. Odchází také z amerického trhu

0

Legendární Lancer Evo míří do propadliště dějin. Slavný model, který soupeřil hlavně se Subaru WRX STI, se prodával dosud ještě na vybraných trzích, i když jste si ho u nás už delší dobu pořídit nemohli, jenže i tam končí, což je příležitost, která si žádá něco speciálního. V Americe proto přichází na trh verze Final Edition.

Ta má tmavě šedá litá kola, černou střechu, nápisy Final Edition a pár dalších drobností v interiéru, jako třeba červenou nit na sedadlech nebo volantu a také plakety znázorňující číslo konkrétního kusu. Ano, Final Edition je limitována, celkem vznikne 1600 exemplářů.

Pod kapotou najdeme přeplňovaný dvoulitr s výkonem 307 koní a točivým momentem 414 Nm. Final Edition se může spolehnout na speciální tlumiče, pružiny, výkonnější brzdy a řidič dostane k dispozici třeba také zkrácené dráhy řazení pětistupňového manuálu.

Co si budeme povídat, tohle auto nám bude na trhu hodně chybět. Škoda, že se Mitsubishi nevrhlo znovu do souboje o sportovně založené zákazníky…

[av_gallery ids=’19218,19219,19220,19221,19222,19223′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]