Mitsubishi Outlander: Jako safety car na závodě Pikes Peak

0

[av_gallery ids=’17105,17106,17107,17108,17109′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Až v neděli 30. června odstartuje závod do vrchu Pikes Peak v americkém Coloradu, bude na trati připraveno i několik safety cars, které dodala japonská automobilka Mitsubishi. Zasáhnout v nouzových případech se připraví nejen elektromobil MiEV Evolution II (vybavený elektromotorem o výkonu 400 kW), ale také crossover Outlander.

Pikes Peak International Hill Climb vstupuje letos už do svého 90. ročníku a Outlander je jeho oficiálním safety car. Vůz je samozřejmě vybaven speciálními polepy, logy sponzorů a majákem na střeše. Auto pomáhaly vylepšovat společnosti jako je BBS, DC Sports, Kenwood a další.

Auto je vybavené systémem pro kontrolu jízdy v pruzích, adaptivním tempomatem nebo asistentem zabraňující střetu v nízkých rychlostech. To jsou ale věci, které podle nás při závodě rozhodně nepomůžou. Naopak systém řízení pohonu všech kol S-AWC spolu se stabilizací a kontrolou trakce se hodit budou.