Motory Volvo Drive-E jsou konečně dostupné s pohonem všech kol i pro V60, S60 a XC60

0
Volvo V60 R-Design - model year 2016

Trvalo to docela dlouho, ale konečně Volvo začíná nabízet kombinaci motoru nové řady Drive-E s pohonem všech kol. Dosud bylo toto možné pouze u druhé generace XC90, aktuálně přichází zpráva o tom, že si stejnou věc můžete pořídit také tehdy, pokud kupujete něco z řady 60. Tedy model S60, V60 nebo XC60. Speciálně u relativně velkého crossoveru jde o hodně pozitivní změnu.

Proč? Jednoduše proto, že kombinace nového motoru Drive-E a pohonu 4×4 se zatím týká pouze nejsilnější benzinové motorizace, což je čtyřválcový dvoulitr naladěný na 306 koní. Asi si dokážete představit, že jízda s takto výkonným motorem v autě typu XC60, když je poháněná jenom přední náprava, není úplně ideální. O mnoho jinak tomu nebylo ani u sedanu nebo kombi.

Parametry motoru jako takového, konkrétně se bavíme o verzi T6, se ale s příchodem pohonu všech kol nezměnily. Pořád se tedy můžete těšit kromě nejvyššího výkonu 306 koní také na vrchol točivého momentu 400 Nm. Opačnou stranu nabídky pak rozšíří ještě u S60 a V60 dostupnější motorizace T2. Ta nabídne maximální výkon 122 koní a vrchol točivého momentu 220 Nm.