Na nadcházející Rallye Dakar se ukáže také nový VW Transporter T6 4Motion

0

Start další dakarské rallye se nezadržitelně blíží. Do jeho zahájení zbývá pouze měsíc. Už víme, že se na Dakaru ukáže hvězdná sestava týmu Peugeot v čele se Sébastienem Loebem a Martin Prokop jedoucí s tovární Toyotou Hilux. Samozřejmě se na start postaví i české týmy a jeden z nich si do Jižní Ameriky přibalil i nejnovější šestou generaci Volkswagenu T6.

Nečekejte ale, že by se tohle auto ukázalo v ostrém závodním tempu. Jde samozřejmě o doprovodný vůz, který navíc od pohledu mnoho úprav neprodělal. Pardubický tým Barth Racing vsadil na naftové provedení samozřejmě s pohonem všech kol. Konkrétně se jedná o nejsilnější diesel v nabídce, tedy motor 2.0 BiTDI disponující maximem 204 koní.

Jestli vám jméno Barth Racing nic neříká, pak vězte, že jde o tým, v rámci kterého jel minulý rok motocyklista Ondřej Klimčiw. Ten skončil v celkovém pořadí této kategorie na dvacátém místě a z českých motocyklistů byl tím vůbec nejlepším. Za Barth Racing pojede o nadcházejícím ročníku také David Pabiška a Josef Macháček. Ten usedne za volant nové buginy.

Dakarská rallye odstartuje druhého ledna příštího roku.

[av_gallery ids=’19680,19681,19682,19683′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]