Nissan Juke-R: připravena na cestu k zákazníkovi

0

[av_gallery ids=’16274,16275,16276,16277,16278,16279,16280′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Nissan Juke-R působí jako zjevení. Vůz, který se v běžném provedení pohybuje s atmosférickým benzinovým čtyřválcem nebo v lepším případě s turbodieselem, prošel řadou úprav a navíc dostal k pohonu motor ze sporťáku Nissan GT-R. Má tedy k dispozici výkon 545 koní. To je jen o něco málo méně než u takového Lamborghini Gallarda.

A že strčí do kapsy kdejaký supersport je jasné i z parametrů. Auto je schopné vystřelit z nuly na stovku za 3,7 sekundy a maximálně uhání až 274 km/h. K tomu připočítejte perfektně drsný zvuk a máte tady neobvyklou mašinu na nejrůznější radovánky.

Ty ale zůstanou rezervovány jen těm nejbohatším. Nissan Juke-R totiž v přepočtu vyjde na šílených 12 milionů korun. Tedy stejně jako třeba luxusní Rolls-Royce Phantom Coupé. Proto není divu, že je o auto zájem hlavně na Blízkém východě. Zde se zatím přihlásili tři zájemci. První z nich se už může těšit na velmi brzké shledání.