Nissan Navara: Nová generace se představí ve Frankfurtu

0

Další novinkou frankfurtského autosalonu bude Nissan Navara nové generace, který se zde představí v evropském provedení. Auto má kompletně jiný design, který jsme ale už mohli vidět dříve, protože Nissan představil vůz jako takový už před delší dobou. Zajímavé jsou ovšem i další doplňující informace.

Především ta, že se budou nabízet dvě karosářské verze, kdy ta praktičtější King Cab dostane klasickou zadní nápravu s listovými pery, civilnější Double Cab ovšem přijde s víceprvkovou zadní nápravou odpruženou vinutými pružinami podobně, jako to měla předchozí generace Pathfinderu. Samozřejmě je i zde na výběr mezi pohonem zadních kol nebo 4×4.

Pod kapotou najdeme nový motor 2.3 dCi, který má být o 24 procent úspornější než generace předchozí. Jeho výkon dosahuje ve slabším provedení na 160 koní, respektive na 190 koní v silnější verzi. K dispozici bude šestistupňová manuální nebo sedmistupňová automatická převodovka. Nissan pak slibuje také velmi civilní interiér a řadu různých asistentů.

Tak například k novému Nissanu Navara můžete dostat přednárazový systém, sadu kamer, asistenty pro sjíždění prudkých svahů a naopak pro start do prudkých svahů, nechybí bezklíčkové odemykání nebo tempomat.

Pokud vás tohle auto zajímá, udělejte si v polovině září čas na výlet do Německa. Kromě nové Navary uvidíte ve Frankfurtu třeba také Jaguar F-Pace, Bentley Bentayga a mnoho dalšího.