Nová generace Land Roveru Defender dorazí na trh v roce 2018. Už to nebude takový speciál

0

Začátkem příštího roku definitivně skončí evropská výroba Land Roveru Defender. Důvodů je hned několik. Už hodně letitá legenda má problémy plnit čím dál přísnější evropské normy, z pohledu bezpečnosti to také není ideál a hlavně co do prodejů by si automobilka představovala úplně jiná čísla. Kromě toho aktuálně Land Rover ještě navíc bojuje s kapacitami výrobních závodů, takže se vlastně docela hodí, když Defender uvolní kapacitu jiným modelům, které se prodávají jak housky na krámě. Proto také budeme na novou generaci čekat až do roku 2018. Má se totiž vyrábět ve zcela nové továrně.

Jak bylo řečeno už dříve, z Defenderu se stane modelová řada, takže Land Rover bude mít v nabídce tři řady – Range Rover, Discovery a Defender. Podle očekávání nový Defender již nebude drsný off-road, ale bude muset být trochu civilnější, protože jinak nemá šanci oslovit širší spektrum zákazníků. Hovoří se o podobném charakteru, jaký má současná dosluhující velká Discovery.

Případní zájemci se mohou těšit na hned několik karosářských variant. Dorazí krátké třídveřové provedení (ještě navíc s dvěma různými rozvory náprav), dvě verze pick-upu a pětidveřová verze opět posazená na dvou různých rozvorech. Než Defender dorazí v nové generaci, máme se těšit na několik konceptů. Jsme opravdu zvědaví, co z toho všeho nakonec bude.