Nová Honda Jazz také jako crossover

0

[av_gallery ids=’15800,15801,15802′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Honda Jazz zaujímá zvláštní pozici na půl cesty mezi hatchbackem segmentu B a mini MPV. Roční prodeje modelu Jazz (v zámoří Fit) a odvozeného sedanu Honda City činí asi 800 000 vozů. Honda by své zastoupení v kompaktním segmentu ráda zvýšila a tak se prý po uvedení třetí generace Jazzu dočkáme i malého crossoveru. Ten by se měl stát konkurentem Nissanu Juke, tria Chevrolet Trax, Opel Mokka a Buick EncoreFiatu 500X. Roční prodej by mohl dosáhnout až 400 000 kusů.

Nová generace modelu Jazz/Fit bude představena v roce 2013, o rok později pak bude zahájena její produkce v nové továrně Hondy v Mexiku. Právě tam by po boku Jazzu měl nový crossover vznikat. Další odvozený model už Honda vyrábí pro domácí japonský trh. Nese název Freed a v prodloužené verzi uveze až 8 osob. Nový přírůstek však bude zaměřen spíše na lifestylový segment.

Pozn.: na fotografiích je současné provedení Hondy Fit