Nová Honda Legend dostala pohon SH-AWD

0

[av_gallery ids=’13100,13101,13102′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Honda Legend nové generace dorazila do prodeje. Radujete se? Máte smůlu, tahle informace se týká pouze japonského trhu. Nicméně jedna věc je zde velice zajímavá, takže by byla škoda o tomto sedanu neinformovat. Zákazníci totiž dostanou kromě jiného také pohon SH-AWD.

Přesně řečeno se ukrývá v nové Hondě Legend pohon všech kol Sport Hybrid Super Handling AWD. Je to dlouhý název, který se dá přeložit asi takto. Legend je hybrid a ve výsledku nabídne jízdní vlastnosti hodné sportovních aut. Základem je benzinový šestiválec ve velikosti 3,5 l s maximálním výkonem 314 koní a vrcholem točivého momentu 371 Nm. Ten pohání přední nápravu a v této činnosti mu pomáhá ještě elektromotor č.1, který přidá dalších 48 koní.

O zadní nápravu se pak starají elektromotory číslo 2 a 3. Ano, Legend nemá vzadu jen jeden, ale rovnou dva elektromotory. Každý pohání jedno kolo a každý nabídne parametry 37 koní a 78 Nm. A právě v tom je celé kouzlo Hondy Legend. Zadní elektromotory totiž mohou pracovat zcela nezávisle. Tímto je nahrazen aktivní zadní diferenciál. Jenže efekt je možné ještě dále zvýraznit tím, že elektromotor na jedné straně přidává, zatímco ten na straně druhé brzdí.

Všechno tohle zní velmi zajímavě, moc rádi bychom se s autem svezli. Zda se dostane do Evropy, to teď není jisté. Ale protože jde o hybrid schopný fungovat i v čistě elektrickém režimu, nemusely být limity EU proti uvedení do prodeje. Tak třeba se jednou dočkáme.