Nový Ford S-Max dostane pohon všech kol

0

[av_gallery ids=’13050,13051,13052,13053′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Přesně před rokem byl ve Frankfurtu k vidění koncept nové generace modelu S-Max. Ta se představí na nadcházejícím autosalonu v Paříži a jak je vidět na prvních fotkách, příliš se od původní studie lišit nebude. Novinka bude o poznání luxusnější, přičemž ve výbavě najdeme dokonce věci typu masážních sedadel nebo elektricky sklopných sedadel ve druhé řadě.

Nás samozřejmě zaujal ze všeho nejvíce fakt, že nový S-Max dorazí také ve verzi s pohonem všech kol. Bohužel z dosud uvolněných materiálů není jasné, kdy taková verze přijde do prodeje a s kterými konkrétními motory bude systém pohonu všech kol spojen.

V nabídce dieselů najdeme dvoulitrové TDCi naladěné na 120, 150 nebo 180 koní. Základní verze používá výhradně manuální převodovku, k výkonnější dvojici lze dokoupit automatickou převodovku. Příznivci benzinu mohou pořídit jedna-pětku EcoBoost (160 k) nebo dvoulitr se slušným výkonem 240 koní.