Nový Jeep Cherokee: Šokuje svou tváří

0

[av_gallery ids=’16673,16674,16675,16676′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Americká automobilka Jeep fungující pod nadvládou italského Fiatu zveřejnila první oficiální obrázky nového modelového ročníku velkého SUV Jeep Cherokee. Na první pohled je jasné, že toto auto bude z řady vybočovat extravagantním pojetím své přídě. Jeep se dokonce ani neobtěžoval zveřejnit jiné obrázky, třeba zádi nebo interiéru.

Změny vzhledu vozu jsou dost razantní. Na první pohled zaujme maska chladiče se samostatnými nasávacími otvory v polovině rozříznutými ostrou linkou kapoty. A k tomu ta světla! Díky použité technologii LED mohou být úzká. Mají se zřejmě tvářit drsně, nám ale tak trochu připomínají vozy asijské výroby.

Jeep zveřejnil sice několik fotografií novinky, ale technické informace si nechal pro sebe. Budeme si tedy muset ještě nějaký čas počkat, až k nám doputuje i tisková zpráva. Prozatím ale přemýšlejme nad tím, jestli takto radikální designový řez nebude pro typicky americké SUV nebezpečným krokem.