Peugeot 2008: Malý crossover na prvních fotografiích

0

[av_gallery ids=’16487,16488,16489,16490′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Začalo to jako koncept, který se poprvé objevil na autosalonu v Pekingu jako Urban Crossover Concept, na podzim se pak představil v Paříži ve výrazném lakování už pod aktuálním názvem, zatím ale stále v podobě předprodukčního konceptu. Nyní přišel čas na odhalení sériové verze.

První čtyři fotografie ukazují přesně to, co jsme očekávali. Nepůjde totiž jen o Peugeot 208 na vysokých kolech, auto je celkově delší a nabídne i více prostoru v interiéru. Všimněte si přizvednuté střechy nad druhou řadu sedadel. Velmi se nám také líbí design předních světel, která jsou pojata opravdu netradičně. Je dobře, že tento detail zůstal z původního konceptu zachovaný.

Vyobrazený vůz stojí na 17“ litých kolech. Je patrné, že před nástrahami terénu ho chrání terénní doplňky pod předním i zadním nárazníkem. Zadní část vozu je pak výrazně vystouplá do prostoru, což by mělo prý usnadnit nakládání zavazadel do kufru.

Auto vyjede na silnice s úspornými benzinovými motory a turbodiesely. V zážehové nabídce nebude chybět tříválec, vznětové jednotky známe pod označením e-HDI. Hlavním trhem pro nový Peugeot 2008 má být Francie, Brazílie a Čína.