Porsche 911 Turbo dostalo až 580 koní. Stovku dá pod 3 sekundy

0

Modernizaci za sebou má prakticky celá řada legendárního modelu Porsche 911 a nejnověji se dostalo i na vrcholné Turbo. To samozřejmě pořád používá přeplňovaný motor, natáčení zadní nápravy i pohon všech kol, přeplňovaný šestiválec je ještě silnější a auto jako takové, které už dříve představovalo solidní raketu, je ještě rychlejší.

Porsche se totiž v rámci modernizace zaměřilo hlavně na motor. Ten dostal nové sání, nové vstřikovače a v případě vrcholné verze Turbo S přichází i nové turbodmychadlo. Parametry jsou úctyhodné. Základní Turbo teď nabízí výkon 540 koní a stovku dá za tři sekundy, Turbo S se může pochlubit maximem 580 koní a jeho akcelerace z nuly na 100 km/h je otázkou pouze 2,9 s.

V obou případech se rozjedete na rychlosti daleko přesahující 300 km/h. Turbo jede maximálně 320 km/h, Turbo S zvládne ještě o 10 km/h více. To vše při velice rozumné normované spotřebě. V kombinovaném cyklu byste si měli vystačit s přídělem devíti litrů u Turba a 9,3 l/100 km u eska.

Kromě motoru facelift změnil také drobnosti. Decentně byl přepracován vzhled, v interiéru najdete volant z modelu 918 Spyder a nová jsou například také kola. Modernizované Porsche 911 Turbo vyjde minimálně na 4,7 milionu korun, jestli si chcete pořídit pod stromeček Turbo S, budete k tomu potřebovat 5,5 milionu. Samozřejmě bez příplatků.

[av_gallery ids=’19693,19691,19692′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]