Qoros 3 Cross Hybrid: Číňané míří znovu do Evropy

0

[av_gallery ids=’16645,16646,16647′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Do Evropy míří nová čínská automobilka Qoros. Ta vznikla jako společný podnik výrobce Chery a společnosti Israel Corporation. Útok na evropský trh přitom plánuje velkolepý. Už v prvním roce zde chce prodat na 150 tisíc aut, později by se měla produkce rozrůst až na 400 tisíc vozů. Kvůli tomu už v Ženevě předvede tři modely – jeden sériový a dva předprodukční koncepty.

Nás zajímá crossover Qoros 3 Cross Hybrid Concept. Pohání ho benzinový tříválec s objemem 1,2 litru spojený s elektromotorem. Podobně jako v případě systému HYbrid4 od koncernu PSA požene přední kola spalovací jednotka, o zadní se postará elektromotor. Pokud bude řidič chtít, dostane tak k dispozici vůz s pohonem všech kol. Lze ale jezdit pouze na elektřinu kdy jsou poháněná jen zadní kola, nebo naopak jen na benzin, kdy se roztáčí přední náprava.

Kromě tohoho modelu jsou připraveny také dvě karosářské varianty Qoros 3 Sedan a Estate. Jde o čtyřdveřový vůz a pětidveřové kombi. Kupředu je požene dvojice motorů se čtyřmi válci a objemem 1,6 litru. Základní atmosférická verze má výkon 126 koní, silnější varianta vybavená turbodmychadlem je schopná produkovat výkon 156 koní.