Qoros 5: Nové čínské SUV je tady. Světla má jak Evoque

0

Značku Qoros už asi znáte, takže pravděpodobně víte, že má ve své nabídce model 3, a to ve verzích sedan, hatchback a zvýšený hatchback s plasty kolem karoserie. Aktuálně přichází další vůz této automobilky, jenže tentokrát je už pro nás mnohem zajímavější. Qoros totiž představil plnohodnotný crossover označený jednoduše jako Qoros 5.

Už podle jména poznáme, že jde o vůz, který je větší než Qoros 3. Jak je na tom přesně s vnějšími rozměry, to zatím ještě není jasné, protože čínská automobilka podrobnosti o Qorosu 5 ještě nezveřejnila. Pro tuto chvíli se musíme spokojit pouze s oficiálními fotografiemi. Zajímavým faktem na této novince je ale to, že vývoj probíhal kromě jiného také v Německu a testovalo se ve Španělsku. Dá se tedy dost dobře předpokládat, že právě Evropa bude jedním z trhů, kam Qoros 5 zamíří.

Nic podrobnějšího ale zatím o Qorosu 5 nevíme, a tak můžeme přidat jen neoficiální informace. Podle nich bude pod kapotou přeplňovaná benzinová jedna-šestka, kterou možná doplní na zadní nápravě elektromotor, čímž by dostal Qoros 5 pohon všech kol. Veškeré detaily se dozvíme nejpozději 20. listopadu, kdy startuje čínský autosalon Auto Guangzhou 2015, kde bude Qoros 5 kompletně představen.

[av_gallery ids=’19287,19292,19285,19286,19288,19289,19290,19291′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]