Range Rover Evoque Cabrio: Přijede už příští rok

0

[av_gallery ids=’17174,17175,17176,17177′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

V dubnu jsme psali, že pokud jste měli chuť svézt se v Range Roveru Evoque ve verzi kabriolet, máte smůlu. Tehdejší informace totiž hovořily o tom, že se britská automobilka Land Rover rozhodla auto neposlat dál do produkce. Nyní se ale na světlo dostávají nové spekulace, podle kterých je to přesně naopak. Na Range Rover Evoque Cabrio se prý můžeme určitě těšit. A to už příští rok.

Alespoň o tom hovoří magazín What Car?, který cituje nejmenovaný zdroj blízký automobilce. Před nedávnem se prý konal meeting, na kterém se právě o budoucnosti tohoto zvláštního konceptu mělo rozhodovat. Jeho výsledkem bylo prý velké „ano“ s tím, že auto si zachová prakticky stejné proporce jako koncept a příliš se od něj nebude lišit ani designově.

Vůz by se měl stavět na základě třídveřového provedení modelu Evoque. Pod kapotou se pak pravděpodobně objeví standardní nabídka motorů, se kterou jezdí i běžné verze. Těšit se tak můžeme hlavně na naftové jednotky eD4, SD4 a přeplňovaný benzinový dvoulitr. Půjde nicméně o velmi zajímavý vůz, který se jen tak nevidí. Jeho nejbližším konkurentem je Nissan Murano CrossCabrio. Ten se ale prodává jen ve Spojených státech. A to právě ne s největším úspěchem.