Range Rover Sentinel: Nepotřebujete náhodou obrněné SUV?

0

Divize SVO automobilky Jaguar Land Rover představila už několik hodně zajímavých aut včetně například Range Roveru SVR, ale zatím nikdy nevyprodukovalo něco, co by vás ochránilo před létajícími granáty, výbušninami a kulkami. Jenže to se teď mění, na výstavě Defence and Security Equipment Internatiol se už příští týden představí Range Rover Sentinel, což je jednoduše řečeno obrněný Rangie.

Výrobce slibuje ochranu proti všem možným zbraním. Do vozu je vestavěna speciální pancéřová klec, která chrání prostor pro posádku a která je základem celé ochrany. Přirozeně jsou zde také neprůstřelná skla, pneumatiky, na kterých můžete jet i po jejich propíchnutí, v případě nouze je možné uniknout skrytým východem mezi zadními sedadly a tak dále. Sentinel by měl zvládnout zásah ručním granátem i situace, kdy zrovna vedle vás vybouchne patnáct kilo TNT.

Technicky je vůz podobný základní verzi. Sentinel vychází z Range Roveru Autobiography s benzinovým motorem 3.0 V6 o výkonu 340 koní. Oproti standardu je zde ještě upravené odpružení, jinak by ale i tento speciál měl být klasickým Range Roverem. To znamená, že bude na jedné straně maximálně pohodlný, na straně druhé bude ale pořád v terénu schopný, protože má vše, co ostatní Range Rovery. Takže až vás budou honit nějací gangsteři, vezměte to přímou cestou mimo silnice. Tam se jich velmi pravděpodobně zbavíte.