Range Rover Sport HST: Přiostřená novinka byla představena

0

Kdo chtěl do těchto dnů benzinový Range Rover Sport, ten si musel vybrat mezi variantou osazenou šestiválcem s výkonem 340 koní nebo rovnou pětilitrovým osmiválcem s maximem plných 550 koní. V New Yorku se představí verze z kategorie „něco mezi“, která má přeplňovaný šestiválec, ten ovšem nabízí vyšší výkon a kromě toho auto dostalo také sadu sportovních úprav.

Tím nejdůležitějším je motor, který v případě HST přibral čtyřicet koní, takže výsledek dosahuje na 380 koní. Nová verze Range Roveru Sport ovšem dostala také upravený podvozek a nemá redukční převodovku. Systém Terrain Response navíc nabízí kromě známých režimů také režim Dynamic.

Nový Range Rover Sport HST poznáte černých detailů na karoserie (rámečky kolem mlhovek, maska, výdechy na kapotě…), nebo podle červených brzdných třmenů. Auto stojí na matně šedých kolech o velikosti 21 palců, zájemci si mohou pořídit disky ještě o palec větší.

Líbí se vám tato novinka? Tak tu máme špatnou zprávu na závěr. Auto sice bude možné objednat už v dubnu, ale namířeno má do Severní Ameriky, Číny, Ruska a na Blízký východ. Evropě se vyhne. Škoda…