Range Rover Sport SVR: Rekord na Ringu

0

[av_gallery ids=’18703,18704,18705,18706′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Nejrychlejší sériově vyráběné SUV na světě. Tímto titulem se nyní může honosit Range Rover Sport SVR. Nové SVR, které mělo svou premiéru na červnovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu, se tento měsíc vrátilo na Nürburgring a pokračuje v dalším náročném plánu testování. Range Rover Sport SVR je poháněn posílenou verzí kompresorem přeplňovaného pětilitrového osmiválcového motoru, která je naladěna na 550 koní. Jde o nárůst o 40 koní oproti už existující verzi motoru V8 Supercharged.

Jízdní vlastnosti SVR byly laděny přímo Severní smyčce Nürburgringu, protože různorodý profil okruhu je pro vysoce výkonné vozy tou nejnáročnější zkouškou. Vývoj Range Roveru Sport SVR měl na starosti tým nového oddělení Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations. Cílem bylo vytvořit nejsportovněji zaměřený Range Rover Sport všech dob.