Range Rover Sport: Unikly první snímky

0

[av_gallery ids=’16688,16689′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Díky prvním fotografiím přídě a zádě nového Range Roveru Sport si můžeme v plné kráse prohlédnout SUV, které se jen za pár dní představí na autosalonu v New Yorku. Jedno je jasné – podobně jako jeho větší sourozenec si i Sport vzal designové křivky z veleúspěšného kompaktního modelu Range Rover Evoque. Dokonce si jich podle nás vzal o něco více. Bude se líbit?

Z hlediska konstrukce je ale jasné, že se bude následovat větší model. Aktuální Range Rover Sport totiž využívá stejnou platformu jako Land Rover Discovery. Nová generace by ale měla sdílet techniku s velkým bratrem Range Roverem. To znamená, že dostane hliníkové šasi a váhu jen něco málo přes dvě tuny.

Kromě toho se také nový Ramge Rover Sport oproti aktuálnímu znatelně zvětší. To by mělo prospět i místu pro cestující. Nově tak přibude možnost zvolit si třetí řadu sedadel. Stále se ale nedá očekávat, že vzadu bude nějak mnoho místa. Stejně jako u řady konkurentů totiž půjde hlavně o převoz nejmladších členů rodiny.