Range Rover SVAutobiography: Přichází nejluxusnější Range všech dob

0

[av_gallery ids=’13338,13339,13340,13341,13342,13343,13344,13345,13346′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Land Rover nedávno připomínal 21 let luxusních verzí Autobiography. Na autosalonu v New Yorku se stejné jméno objeví znovu. Tentokrát v kontextu velkého Range Roveru, přičemž novinka nese označení SVAutobiography. Jak asi tušíte, jde o nejdražší a neluxusnější verzi Range Roveru, jaká kdy vznikla.

Auto má na svědomí divize Special Vehicle Operations a kromě dvoubarevné karoserie ji zdobí především to, co může být pod kapotou. Tam se nastěhoval agregát převzatý z Range Roveru Sport SVR, což znamená pětilitrový přeplňovaný osmiválec s parametry 550 koní a 680 Nm. Tak výkonný motor jste si ve velkém Range Roveru nikdy koupit nemohli. Komu by ale přišlo 550 koní jako zbytečně moc, ten si může SVAutobiography pořídit i s běžnými motory. K dispozici bude benzinový šestiválec, diesel nebo hybridní provedení.

V interiéru očekávejte maximální luxus. Auto dostalo kovové pedály, dřevěné obložení, hliníkové detaily, kožené čalounění, elektricky výsuvné stolky, lednici mezi zadní sedadla nebo podlahu zavazadelníku, která se na vaše přání vysune z auta ven. Přece se nebudete naklánět přes ten vysoký nárazník. Pro gurmány je pak připraven systém Event Seating, což jsou dvě perfektní kůží čalouněná sedadla, která si opět můžete dát na víko zavazadleníku.

Pakliže máte zájem, připravte si opravdu hodně peněz. SVAutobiography startuje v přepočtu na částce 5,5 milionu korun.