Range Rover Velar poprvé v Brně

0

Společnost CARTec motor představila v Brně nejočekávanější model poslední doby, nový Range Rover Velar, prémiové značky Land Rover. Na večerní party nenechal odhalený vůz nikoho na pochybách, že se jedná o převratný model v mnoha směrech, vyplňující místo mezi Range Roverem Evoque a Range Roverem Sport. Značka Land Rover tak zacílila na nový segment zákazníků. Základní cena vozu startuje na 1 559 569 Kč.

Přestože Velar přináší výraznou změnu DNA značky, na první pohled je patrné, že jde o Range Rover. Toto středně velké luxusní SUV má velmi prostorný interiér se zavazadlovým prostorem o objemu 673 litrů, největším v dané třídě, který se ale vyrovná i některým vozidlům z vyššího segmentu. Při zcela sklopených zadních sedadlech nabízí Velar až 1 731 litrů prostoru. Díky příplatkovému ovládání dveří zavazadlového prostoru gestem je nakládání objemných nebo těžkých předmětů snazší a pohodlnější.

Značka Land Rover má bohaté zkušenosti s lehkou hliníkovou konstrukcí a to se promítlo i do čistého a jednoduchého designu vozu. Zapuštěné výsuvné kliky dveří, které jsou u Range Roveru použity úplně poprvé, se rychle vysunou při odemknutí dveří dálkovým ovládáním nebo po stisknutí nenápadného tlačítka v klice. Při otevírání dveří se pak plynule vyklopí směrem vpřed. Při zamknutí vozidla nebo překročení rychlosti osm km/h se zasunou zpět do dveří.

Na výběr mají zákazníci z několika úprav designu karoserie, která je k dispozici ve 13 barevných odstínech. K dispozici je také osm výrazných designů kol o velikosti od 18palců do 22palců, a to ve čtyřech různých barevných provedeních.

Kromě nejnovějších technologií značka Range Rover klade důraz i na luxusní materiály, propracované detaily a kultivovanost. „Interiér Velaru je doslova oázou klidu. Kombinuje velký prostor s vybranými materiály a povrchy, precizním zpracováním a detaily, například ovládacími prvky, které, pokud je právě nepoužíváte, zůstávají skryté,“ řekl Gerry McGovern, Chief Design Officer Land Rover.

Inovativní technologií, která usnadňuje život, je Activity Key. Jde o vodotěsný, nárazuvzdorný náramek s integrovaným transpondérem. Ten zákazníkům umožňuje věnovat se sportovním aktivitám, aniž by u sebe museli mít standardní klíč. Když přiložíte náramek Activity Key ke znaku Land Rover na dveřích zavazadlového prostoru, současně zamknete vozidlo a deaktivujete všechny klíče ponechané ve voze. Můžete je tak bez obav nechat uvnitř a vychutnávat si aktivní životní styl. Náramek Activity Key neobsahuje baterii, takže si nemusíte lámat hlavu s její výměnou.