Renault Alaskan: Také ve Francii chtějí vlastní pick-up

0

Spolupráce automobilek Renault a Nissan už přinesla řadu různých modelů a další budou v blízké době následovat. Francouzská značka přiveze do Frankfurtu koncept Alaskan, což je podle všeho automobil, který bude technicky vycházet z Nissanu Navara. Sériové provedení této studie má dorazit do prodeje příští rok a je dost pravděpodobné, že se od konceptu příliš lišit nebude.

Po faktické stránce toho ale o této novince zatím mnoho nevíme. Jistá je přítomnost dvakrát přeplňovaného naftového čtyřválce o objemu 2,3 litru pod kapotou a obrovských disků o velikosti 21 palců. Více nám Renault prozradí až na autosalonu ve Frankfurtu.

Renault Alaskan není prvním pick-upem v nabídce této automobilky. Už před časem se začal prodávat Renault Duster Oroch, což je v podstatě Duster s karoserií pick-up, který se ale zatím do Evropy nedostal. Jen pro doplnění připomeňme, že na základech chystaného pick-upu odvozeného od Alaskanu vznikne ještě jedna verze, kterou bude pro změnu prodávat také Mercedes.

Renault Alaskan nebude hlavní francouzskou novinkou ve Frankfurtu. Automobilka představí také zcela nový Talisman coby nástupce modelu Laguna. Ten dorazí ve verzi sedan a rovnou také jako kombi.