Renault Scénic XMOD: Nový crossover po francouzsku

0

[av_gallery ids=’16590,16591,16592,16593,16595,16596,16597,16598,16599,16600′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Renault Scénic dostane po letech verzi připravenou zdolávat lehký terén. Stane se tak následovníkem modelu Scénic RX4, který ještě občas potkáme na našich silnicích. Na rozdíl od něj ale nenabídne pohon všech kol. Bohužel, bude to jen předokolka. I když výbava by v horších podmínkách měla možná trochu pomoci.

Auto totiž dostane novinku v podobě systému Grip Xtend. Ten umožní kruhovým ovladačem na středovém panelu řidiči vybrat jeden ze tří jízdních režimů. Základem je silniční mód Road Mode, do terénu se hodí Loose Ground  a v nejhorších podmínkách přijde vhod Expert Mode, který slouží podobně jako asistent pro sjíždění svahů. I když je možnost nastavení zajímavá, v terénu ale od auta nečekejte tolik, jako by pohonem všech kol disponovalo.

Alespoň navenek se ale Renault Scénic XMOD tváří jako drsný horal. Dostal plastové kryty kolem celé spodní části karosérie. Nechybí mu ani kovová ochrana vpředu, na prazích a vzadu. Naopak kola, která auto zdobí, se do těžších podmínek příliš nehodí. Jedno je tedy jasné – jde hlavně o vzhled a styl.

Pokud se vám nový Renault Scénic XMOD přesto líbí, doporučujeme zajet si na začátku března do Ženevy. Tam proběhne jeho premiéra. Ceny na českém trhu zatím nejsou známé.