Řidiče čeká dražší povinné ručení

0

Majitelé aut zaplatí průměrně na povinném ručení kolem 3 000 Kč.  To se ale brzy změní. Cena povinného ručení se v příští roce opět mírně zvedne. Proč tomu tak je a máte šanci na povinném ručení ušetřit?

Nehod v posledních letech přibývá

Již letos jste mohli zaznamenat zvýšení ceny povinného ručení, které se pohybovalo někde kolem 200 až 300 Kč. To se bude opakovat i v nadcházejícím roce. Hlavní zásluhu na tom mají především výdaje za škody na majetku a zdraví, které musely pojišťovny vyplácet v minulém roce. Největší podíl nesou mladí řidiči, kteří vlastní řidičský průkaz teprve krátkou chvilku. Často se jedná o nevyježděné řidiče, kteří nemají vozidlo plně pod kontrolou a chybí jim patřičný odhad vlastních možností. Začátečníci navíc často usedají za volat rychlejších aut a hlavní příčinou nehod pak bývá právě nezvládnutá rychlá jízda.

Jízda bez nehod znamená levnější povinné ručení

Vzhledem k tomu, že cena povinného ručení mírně vzroste, měli byste znovu prozkoumat nabídky jednotlivých pojišťoven a zjistit si, kde dostanete lepší podmínky. Jednotlivé nabídky se totiž značně liší. Pojišťovny se přehánějí a výhody čerpají hlavně řidiči jezdící bezpečně. U některých pojišťoven tak získáte slevu až 50 % za jízdu bez nehod nebo další benefity v podobě slev na další pojištění nebo asistenční služby. Pokud si navíc sjednáte pojištění on-line obdržíte další slevu ve výši až 20 %.

Najděte si levnější povinné ručení

Zjistěte si, kolik ročně ušetříte na povinném ručení. Rozhodně se vám to vyplatí. Nejlepším řešením je on-line srovnávací kalkulačka, kde se dozvíte, které pojištění je pro vás nejvýhodnější. Sjednejte si povinné ručení, které bude na 100 % odpovídat vašim požadavkům na ePojištění.cz.