Rolls-Royce: SUV možná nakonec bude

0
Spirit of Ecstasy Centenary Collection

V dubnu letošního roku dostal šéf automobilky Rolls-Royce očekávanou otázku. Všichni velcí hráči na poli ultra luxusních aut, jako je Lamborghini nebo Bentley, se chystají vyrábět velké SUV, chcete se do tohoto segmentu pustit i vy? To striktně odmítám, odpověděl tehdy Torsten Müller-Ötvös.

Nyní se ale možná přece jen rozhoupal. V nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg prohlásil: „Intenzivně přemýšlíme nad tím, že do segmentu SUV vstoupíme.“ To je velký obrat a velmi bohatým lidem tak svitla naděje, že by se mohli posadit do Rolls-Royce, který konečně bude mít pohon všech kol. Jak jinak se dostat na svou horskou vilu? Obyčejným Range Roverem?

Rolls-Royce už myšlenku na SUV promýšlí evidentně delší dobu. Torsten Müller-Ötvös potvrdil, že už designéři tvoří první návrhy, aby si představenstvo mohlo prohlédnout, zda SUV automobilce s bohatou historií a kreditem sluší.

Pokud nakonec vznikne SUV Rolls-Royce, stane se zřejmě úhlavním konkurentem SUV od Bentley. Mohlo by také vyšlapat cestičku pro novou platformu, na které by stálo. BMW zvažuje model X7. A právě jeho šasi by mohlo poskytnout základ, podobně jako BMW 7 poskytuje základ pro Rolls-Royce Ghost.