Seat Alhambra: Příští rok dorazí kombinace DSG a 4×4

0

[av_gallery ids=’13680,13681,13682′ style=’thumbnails‘ preview_size=’portfolio‘ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb‘ thumb_size=’square‘ columns=’5′ imagelink=’lightbox‘ lazyload=’deactivate_avia_lazyload‘]

Seat Alhambra má po faceliftu. Nabídka motorizací se v podstatě nezměnila, což znamená, že si tohle auto můžete pořídit také jako čtyřkolku. V takovém případě dostanete pod kapotu dvoulitrový nafotvý motor s výkonem 150 koní a šestistupňovou manuální převodovkou. Nic jiného s pohonem všech kol k dispozici není. Zatím.

Španělská automobilka totiž chystá na příští rok rozšiřování nabídky, v rámci kterého dorazí ještě vrcholná verze Alhambry, která přinese kombinaci pohonu všech kol, nejsilnějšího naftového motoru s výkonem 184 koní a automatické dvouspojkové převodovky. Na odhady ceny je zatím ještě moc brzo, ale levné tohle auto tak docela nebude.

Modernizovaný Seat Alhambra se už prodává také na českém trhu. Facelift přinesl upravené motory, jinou masku chladiče, nové zadní svítilny a hlavně více asistečních systémů. Alhambra může mít hlídání mrtvého úhlu, sledování jízdních pruhů, nabídne také multikolizní brzdu, adaptivním tlumiče DCC a přepracovaný multimediální systém.